Przewijaki dla niemowląt

 

Jak wybrać najlepszy przewijak do toalet publicznych: wskazówki i kryteria

Oferujemy różne rodzaje przewijaków przeznaczonych do użytku w toaletach publicznych. Mogą one być dopasowane do niemal każdego wnętrza — nie tylko łazienki, ale i tzw. pokoju dla rodzica z dzieckiem. To praktyczne rozwiązanie, które znacznie ułatwia opiekę nad niemowlęciem. Z tego powodu musi znaleźć się w każdym obiekcie użyteczności publicznej, w którym przebywają osoby z małymi dziećmi. Umożliwia bowiem rodzicowi przewinięcie swojej pociechy w każdych warunkach. 

Zapraszamy na przegląd przewijaków od Faneco. Dostępne są akcesoria w wersji naściennej, wnękowej, pionowej oraz poziomej. Wszystkie zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, spełniających niezbędne normy. Jednak jaki przewijak wybrać, by mieć pewność, że zaspokoi on oczekiwania użytkowników? 

przewijak ścienny składanyprzewijak ścienny składany

Jakie cechy powinien mieć dobry przewijak?

Obecnie na rynku dostępne są różne modele akcesoriów do przewijania dzieci – w tym przewijaki wolnostojące oraz ścienne. Każdy z nich musi być zgodny z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. To jednak nie wystarczy, by zapewnić niezbędny komfort podczas zmiany pieluszki i innych zabiegów. Aby przewijak był naprawdę dobry, musi spełnić kilka dodatkowych warunków. Szczególnie istotne kwestie to: 

Dobranie rodzaju i wielkości powierzchni przewijaka do metrażu łazienki — zmiana pieluszki w niewielkich pomieszczeniach może być prawdziwym wyzwaniem. Zbyt duży przewijak może stanowić dodatkowe utrudnienie. Dlatego w przypadku małej toalety lepiej jest sięgnąć po nieco mniejszy model, najlepiej ścienny. Rozkłada się go przed położeniem dziecka i składa po użyciu. Taki sprzęt nie zajmuje dodatkowego miejsca, a przy tym jest wygodny i ergonomiczny. 

Wykończenie — do użytku domowego wiele osób wybiera takie akcesoria jak przewijak miękki, z tekstylnym pokryciem. Nie nadaje się on jednak do stosowania w toalecie publicznej. Tutaj najlepszą opcją będzie przewijak twardy. Jak pokazują modele Faneco, jest to najbardziej higieniczne i trwałe rozwiązanie. 

Solidny montaż — przewijaki ścienne mogą być przymocowane do ściany dzięki kilku mocnym śrubom lub na specjalnych stelażach podtynkowych. Te ostatnie uniemożliwiają usunięcie urządzenia bez odpowiednich narzędzi, co jest dużą zaletą w przypadku miejsc narażonych na akty wandalizmu. 

Dobra cena – przewijak należy do sprzętów, na których nie można zbytnio oszczędzać. Tutaj liczy się przede wszystkim trwałość i bezpieczeństwo. Nie oznacza to jednak, że należy zawsze sięgać po to, co najdroższe. Przykładowo, w przypadku urządzeń Faneco to, ile kosztuje przewijak, zależy przede wszystkim od materiałów, z których został wykonany (ABS, stal), jego rozmiarów oraz ewentualnych dodatków. Warto dokładnie przeanalizować parametry różnych modeli, by wybrać wariant najlepiej dopasowany do potrzeb przyszłych użytkowników. W takiej sytuacji płaci się za to, co faktycznie potrzebne. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych kosztów, wynikających z obecności rozwiązań, funkcji czy elementów, których nie będzie można w pełni wykorzystać, np. ze względu na specyfikę danego obiektu. 

Jak wybrać bezpieczny i wygodny przewijak?

Aby zagwarantować zarówno dzieciom, jak i rodzicom, niezbędny poziom bezpieczeństwa, należy zadbać o wybór sprzętu spełniającego najwyższe standardy i wyśrubowane normy. Dotyczą one zarówno materiałów, z których wykonane są akcesoria, ich rozmiaru, sposobu montażu czy otwierania i zamykania. Bezpieczny i wygodny przewijak: 

- posiada konieczne certyfikaty i atesty, 

- jest wyposażony w czytelną instrukcję użytkowania, 

- jest odpowiednio wyprofilowany; powinien być lekko wklęsły, z nieco wyższymi krawędziami, zmniejszając ryzyko wypadnięcia dziecka, 

- nie może posiadać ostrych krawędzi ani wystających elementów, 

- musi być wyposażony w informację na temat maksymalnego obciążenia. Wybierając konkretny model, należy pamiętać, że oprócz wagi dziecka trzeba wziąć pod uwagę nacisk wywierany przez opierającego się o przewijak opiekuna. Dlatego w ofercie Faneco znalazły się modele, których maksymalne obciążenie wynosi kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilogramów. 

W Faneco szczególnie polecamy przewijaki wykonane z tworzywa LLDPE. Jest on całkowicie obojętny, tj. nie emituje szkodliwych ftalanów ani innych niebezpiecznych substancji i nie powoduje podrażnień na skórze dziecka. Wyróżnia się też dużą wytrzymałością mechaniczną. 

W ostatnich latach można zauważyć także wzrost zainteresowania produktami, które są przeznaczone do łazienek przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Urządzając takie pomieszczenie, również nie można zapomnieć o odpowiednim przewijaku. Musi być on zarówno wygodny i intuicyjny w użyciu — możliwość obsługi jedną ręką jest tutaj szczególnie ważna. 

Zaleca się też, by w takich sytuacjach wybierać modele o wzmocnionej budowie, wykonane ze szczególnie wytrzymałych materiałów. Doskonałym przykładem są tutaj przewijaki ze stali nierdzewnej od Faneco, których maksymalne obciążenie może wynieść nawet 45 kilogramów. O tak mocną konstrukcję można oprzeć się całym ciężarem ciała. Znacząco ułatwia to pielęgnację dziecka wielu osobom z ograniczoną sprawnością ruchową. Zapewnia to również asekurację w sytuacji, gdy użytkownik np. straci równowagę — bezpieczną zarówno dla opiekuna, jak i malucha. 

Jakie funkcje powinien mieć dobry przewijak?

Dobry przewijak powinien nie tylko umożliwiać bezpieczną i wygodną zmianę pieluszki. Naprawdę funkcjonalne akcesoria tego typu są również wyposażone w dodatkowe elementy takie jak: 

- wytrzymałe wieszaki na torbę lub plecak, 

- regulowany pas zabezpieczający. Bardzo ważne jest, by w sąsiedztwie przewijaka znajdowała się instrukcja jego użycia. Musi być również tak zaprojektowany w taki sposób, by móc go używać przy pomocy jednej ręki, drugą przytrzymując dziecko, 

- pojemnik na mokre chusteczki, 

- odpowiednio zabezpieczone mechanizmy otwierania i zamykania – tak, by również można było ich używać jedną ręką bez ryzyka przytrzaśnięcia lub uderzenia jakiejś części ciała. 

Przewijaki do toalet publicznych – funkcjonalność i estetyka

Chcąc wybrać przewijak, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, należy zwrócić uwagę zarówno na jego funkcjonalność, jak i kwestie estetyczne. Modele dostępne w ofercie Faneco zostały zaprojektowane w taki sposób, by były nie tylko wygodne w użyciu, ale i dobrze się prezentowały.  

Nowoczesny design to jednak nie wszystko. Nasze propozycje zostały wykonane w wysokiej jakości tworzyw sztucznych oraz stali nierdzewnej. Materiały te spełniają niezbędne normy bezpieczeństwa, a do tego są łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki temu zachowują doskonały wygląd na naprawdę długo, pozwalając na wieloletnią eksploatację. 

Najlepsze przewijaki do toalet publicznych

Wysokiej jakości, funkcjonalne przewijaki, to obecnie niezbędne elementy wyposażenia toalet publicznych. Zgodnie z przepisami, powinny się znajdować nie tylko w łazienkach; należy o nich pamiętać również wtedy, gdy chcemy urządzić pokój dla rodzica z dzieckiem, na przykład w centrum handlowym lub na lotnisku. 

Przewijaki od Faneco sprawdzają się m.in. w: 

- restauracjach i innych obiektach gastronomicznych, 

- przychodniach i placówkach medycznych, 

- hotelach, pensjonatach i innych obiektach noclegowych, 

- basenach, salach zabaw, 

- galeriach handlowych, 

- instytucjach użytku publicznego, 

- atrakcjach turystycznych. 

Do niedawna przewijaki można było znaleźć głównie w łazienkach damskich, ewentualnie dla osób z niepełnosprawnościami. Zachęcamy jednak do ich instalowania również w toaletach męskich. Takie rozwiązanie doceni niejeden młody tata — dzięki temu w nagłej sytuacji nie będzie zmuszony do korzystania z pomieszczenia dla pań. 

Bezpieczeństwo i higiena w toaletach publicznych – zalety wyboru odpowiedniego przewijaka

Przewijaki powinny znaleźć się w każdym obiekcie użyteczności publicznej. Nie tylko dlatego, że wymaga tego prawo. To również inwestycja w dobre samopoczucie i komfort psychiczny odwiedzających go rodziców małych dzieci. Główny powód to oczywiście bezpieczeństwo najmłodszych. Przewijanie na ławce, krześle czy siedzeniu samochodu jest ryzykowne – przede wszystkim ze względu na brak odpowiednich zabezpieczeń, ale i kwestie higieniczne. Zdarza się, że dzieci w takich sytuacjach spadają na podłogę, doznając groźnych urazów. Mogą mieć też kontakt z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Wyznaczenie specjalnego miejsca i wyposażenie go w nowoczesny przewijak z systemem asekuracji pozwala niemal do zera zmniejszyć ryzyko takich zdarzeń. 

Trzeba też pamiętać, że standard oraz wyposażenie łazienki w obiekcie użyteczności publicznej znacząco wpływają na ogólną ocenę danego miejsca. Jest to szczególnie ważne dla właścicieli centrów handlowych, obiektów hotelarskich, sal zabaw, instytucji kultury oraz różnego typu lokali gastronomicznych. Im lepsze opinie, tym więcej klientów. A akcesoria takie jak nowoczesny przewijak są dla opiekunów małych dzieci nie tylko praktycznym udogodnieniem, ale i sygnałem, że są w tym miejscu mile widziani. Dzięki temu znacznie rosną szanse na to, że ponownie odwiedzą oni dany obiekt, korzystając z dostępnych w nim usług i produktów. 

Polecane wpisy

Jak wybrać przewijak do toalety publicznej

Jak wybrać przewijak do toalety publicznej

Dla każdego rodzica kwestią priorytetową są bezpieczeństwo, wygoda i zdrowie ich dzieci. Chcą oni zapewnić im komfort oraz otoczyć je... Więcej
Wyposażenie łazienek hotelowych - sprawdź, jak skompletować

Wyposażenie łazienek hotelowych - sprawdź, jak skompletować

Planowanie wyposażenia hotelowych łazienek jest nieodłącznym elementem projektowania całego budynku. Jest to bowiem jeden z aspektów... Więcej
Toaleta w restauracji - wymagania, projekt, wyposażenie

Toaleta w restauracji - wymagania, projekt, wyposażenie

  Prowadzenie lokalu gastronomicznego wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wymagań oraz przepisów narzucanych w tej dziedzinie... Więcej