Suszarki do rąk

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając suszarkę do rąk?

W ofercie Faneco znajdują się różne rodzaje suszarek do rąk, z obudowami wykonanymi z plastiku lub stali nierdzewnej. Nasi Klienci mogą wybierać spośród tradycyjnych modeli manualnych, uruchamianych ręcznie po przyciśnięciu dłonią odpowiedniego przycisku, a także automatycznych. Te ostatnie są uruchamiane, gdy dłonie użytkownika znajdą się w zasięgu czujnika. Na co jednak zwrócić uwagę, wybierając suszarkę do rąk do toalety publicznej? Czy można wskazać typ urządzenia, który doskonale sprawdzi się w każdych warunkach? 

Jak wybrać odpowiednią suszarkę do rąk?

Jest wiele wymogów, które musi spełnić suszarka do rąk. Jaką wybrać, by mieć pewność, że zapewni użytkownikom maksymalny poziom higieny i komfortu? To zależy od różnych czynników. Zawsze jednak należy zwrócić uwagę na następujące kwestie: 

- rodzaj uruchamiania – w ofercie Faneco główną rolę odgrywają modele automatyczne, pozwalające na wysuszenie rąk bez konieczności dotykania urządzenia. To rozwiązanie, które jest nie tylko najbardziej higieniczne dla użytkownika. Sprzyja też utrzymaniu czystości w toalecie; bezdotykowy sprzęt wolniej się brudzi. 

- rodzaj obudowy – oferowane przez nas urządzenia mają obudowę wykonaną z wysokiej jakości tworzywa ABS lub stali nierdzewnej. Te ostatnie są nieco bardziej kosztowne; wyróżniają się jednak szczególną odpornością na uszkodzenia. Dlatego szczególnie poleca się ich montaż w miejscach o dużym natężeniu ruchu oraz w obiektach, w których elementy wyposażenia łazienki są szczególnie narażone na akty wandalizmu: dworcach, lotniskach, obiektach sportowych czy centrach handlowych. Warto podkreślić, że również urządzenia wandaloodporne mogą wyróżniać się ciekawym designem i estetycznym wyglądem — między innymi dzięki różnym rodzajom wykończenia stalowej obudowy. 

- koszty eksploatacji – trzeba pamiętać, że montaż urządzeń o wyższej mocy nie zawsze wiąże się z wysokimi kosztami ich użytkowania. Często pozwala to znacząco skrócić czas suszenia rąk, a co za tym idzie – pracy suszarki. Szczególnie niskie koszty eksploatacyjne cechują też urządzenia najwyższej klasy. 

- dodatkowe funkcje – warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model posiada elementy, które zwiększają poziom higieny lub komfort użytkownika. Przykładem może być filtr HEPA bądź antybakteryjne obudowy. 

Ekologiczne suszarki do rąk: dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

Suszarka do rąk jest urządzeniem, które doskonale zastępuje klasyczne ręczniki papierowe. Eksperci wskazują, że jest to nie tylko ekonomiczne i higieniczne, ale także ekologiczne rozwiązanie. Dlaczego? 

Wykonany z celulozy ręcznik należy do akcesoriów jednorazowych. Oznacza to, że po użyciu zostaje wyrzucony do śmieci. Ich utylizacja nie sprawia, że znika po nich jakikolwiek ślad; przeciwnie, cały proces wiąże się z uwolnieniem do atmosfery dwutlenku węgla i innych gazów. Co prawda ręczniki papierowe bardzo często powstają z makulatury, jednak rzadko trafiają do ponownego recyklingu. Są bowiem traktowane jako materiał skażony, przez co kieruje się je do spalarni. 

W przeciwieństwie do takiego rozwiązania, suszarki do rąk nie przyczyniają się do produkcji większej ilości odpadów. Owszem, zużywają energię elektryczną, ale znacznie mniej niż spalarnia śmieci. Jeśli w dodatku korzystamy z czystego źródła prądu, użytkowanie suszarek nie wiąże się ze znacznym śladem węglowym. W dodatku sprzęt ten jest włączany tylko wtedy, gdy jest faktycznie używany, co również przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii. Z kolei decydując się na trwałe urządzenie od Faneco można mieć pewność, że będzie on działać przez wiele lat, nie przyczyniając się do powstawania odpadów. 

Suszarki do rąk – jakie cechy powinny mieć, aby spełniać wymagania higieniczne

Toaleta publiczna jest miejscem, w którym znajduje się duża ilość drobnoustrojów – nawet przy ścisłym przestrzeganiu zasad czystości i porządku. Dlatego warto inwestować w rozwiązania utrudniające ich transmisję.  

W przypadku suszarek do rąk oznacza to przede wszystkim korzystanie z urządzeń bezdotykowych – podobnie jak w przypadku różnego rodzaju dozowników czy baterii umywalkowych.  

Higieniczna suszarka do rąk powinna być także wyposażona w filtr HEPA. Wychwytuje on i zatrzymuje nawet 99,95% znajdujących się w powietrzu bakterii. W połączeniu z innymi rozwiązaniami ograniczającymi transmisję mikroorganizmów pozwala to skutecznie zadbać o higienę i bezpieczeństwo nawet w łazience o dużym natężeniu ruchu.  Modele z filtrami HEPA mają jeszcze jedną zaletę — skutecznie oczyszczają powietrze, eliminując nieprzyjemne zapachy.

Suszarki do rąk – moc i efektywność działania jako kluczowe czynniki wyboru

O tym, jaką suszarkę do rąk wybrać, decyduje wiele czynników. Do najważniejszych niewątpliwie należy jednak moc oraz efektywność, z jaką działa urządzenie. Parametry te są ze sobą nierozerwalnie związane. Im większa moc suszarki, tym szybciej pozwala osuszyć dłonie. Jest to szczególnie ważne w przypadku łazienek o dużym natężeniu ruchu – dzięki temu więcej osób może skorzystać z suszarki do rąk. Elektryczne urządzenia dostępne w Faneco pozwalają skrócić czas suszenia nawet do około 10 sekund (dla porównania, w przypadku wielu urządzeń o niskiej mocy, do niedawna będących w powszechnym użytku, wynosił on nawet 30-40 sekund). 

Efektywne działanie to jednak nie tylko czas osuszania rąk. Suszarka powinna też działać w taki sposób, by zminimalizować niepotrzebne zużycie energii. Taki efekt można uzyskać, wybierając modele bezdotykowe, uruchamiane tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Po zabraniu rąk spod czujnika urządzenie się wyłącza. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór suszarek bezdotykowych o dużej mocy – idealnych do toalet publicznych. 

Suszarki do rąk w miejscach publicznych

Wydajność i moc suszarek dostępnych w ofercie Faneco oraz różne dodatkowe funkcje sprawiają, że są to urządzenia o przeznaczeniu profesjonalnym. Wszystkie modele posiadają również specjalne certyfikaty, które potwierdzają bezpieczeństwo ich stosowania w ogólnodostępnych łazienkach.  

Przy wyborze suszarki do miejsc publicznych warto jednak kierować się nie tylko tym, co wewnątrz urządzenia. Należy zwrócić uwagę również na jakość wykonania i materiał obudowy. W przypadku suszarek od Faneco możesz wybierać spośród licznych modeli wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej — trwałej, odpornej na uszkodzenia i zarysowania. 

Z tego powodu suszarki oferowane przez Faneco mogą być montowane wszędzie, gdzie duże natężenie ruchu powoduje zwiększenie ryzyka intencjonalnego lub przypadkowego uszkodzenia sprzętu, tj. w toaletach: 

- w przestrzeni miejskiej, 

- w restauracjach i innych obiektach gastronomicznych, 

- centrach handlowych, 

- obiektach sportowych (nie tylko ogólnodostępnych), takich jak baseny, stadiony, siłownie, 

- obiektach hotelarskich (zarówno w pokojach dla gości, jak i w łazienkach w przestrzeni ogólnodostępnej), 

- ośrodkach szkoleniowych i konferencyjnych, 

- na dworcach, lotniskach i innych podobnych miejscach, 

- stacjach benzynowych. 

Kompaktowe suszarki do małych toalet publicznych

Toalety publiczne często są stosunkowo niewielkimi pomieszczeniami. Jednocześnie muszą się w nich znaleźć całe niezbędne wyposażenie. Koniecznością jest wówczas montaż niewielkich sprzętów, takich jak suszarki do rąk.  

Dzięki ofercie Faneco również w takiej sytuacji nie stajesz przed dylematem pt. „tradycyjne suszarki do rąk vs. najnowsze energooszczędne”. Oferujemy szeroki wybór kompaktowych urządzeń o dużej mocy, skracających czas suszenia rąk do niezbędnego minimum. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, by korzystanie z nich było zawsze łatwe i efektywne. 

Mimo niewielkich rozmiarów, urządzenia dostępne w naszym asortymencie doskonale znoszą intensywną eksploatację. Dzięki temu mogą być instalowane również w łazienkach o dużym natężeniu ruchu. 

Suszarki do rąk: jakie są najlepsze dla użytkowników z niepełnosprawnościami?

Nowoczesna suszarka do rąk powinna znaleźć się również w każdej toalecie przystosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W takim przypadku szczególnie ważne jest zadbanie o alternatywę dla ręczników papierowych. Korzystanie z nich może być bowiem bardzo trudne dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.  

Dbając o specjalne przystosowanie łazienki, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby oraz trudności, z jakimi borykają się ich użytkownicy. Z tego powodu zaleca się stosowanie urządzeń bezdotykowych, które uruchamiają się po zbliżeniu rąk do czujnika.  

Warto też wziąć pod uwagę, że dla wielu osób z niepełnosprawnościami konieczność utrzymania dłoni w określonej pozycji przez długi czas może być bardzo trudne. Dlatego najlepiej jest wybierać urządzenia o większej mocy, skracające czas suszenia do maksymalnie kilkunastu sekund. Jednocześnie należy zadbać o to, by taki sprzęt nie generował zbyt wiele hałasu. Bardzo głośny dźwięk bywa szczególnie uciążliwy dla osób na wózkach inwalidzkich, znajdujących się bliżej wylotu powietrza niż stojący użytkownicy. Jest to też bardzo ważne przy innych typach niepełnosprawności, na przykład wiążących się z nadwrażliwością na dźwięki. 

Pamiętaj — często potrzeba naprawdę niewiele, by znacznie podnieść komfort życia osób z niepełnosprawnościami. Specjalne suszarki do rąk dostępne w ofercie Faneco również stanowią ogromne udogodnienie. 

Polecane wpisy

Ranking suszarek do rąk 2022 - jak wybrać najlepszą?

Ranking suszarek do rąk 2022 - jak wybrać najlepszą?

Suszarki do rąk są urządzeniami, które pozwalają na osuszenie rąk za pomocą strumienia powietrza, bez konieczności stosowania... Więcej
Kieszeniowe suszarki wracają do obiektów!

Kieszeniowe suszarki wracają do obiektów!

Jeśli należysz do osób, którym wizyta w łazience na stacji paliw czy w galerii handlowej kojarzy się jedynie z hałasem i wycieraniem w... Więcej
Suszarki i lusterka hotelowe - jakie wybrać?

Suszarki i lusterka hotelowe - jakie wybrać?

Niektóre elementy wyposażenia pokoju hotelowego, do niedawna będące wyznacznikiem luksusu i klasy, obecnie są  podstawą, jakie świadomie... Więcej