Najstarszy hotel świata działa od 1300 lat

 

Na wschód od Houshi niedaleko Morza Japońskiego leży góra Hakusan, od czasów starożytnych uznawana za jedną z Trzech Świętych Gór Japonii. Właśnie tam powstał najstarszy hotel i pierwsze SPA z gorącymi źródłami na świecie.

Legenda głosi, że Awazu Onsen zostało założone przez wielkiego mnicha Taicho Daishi. Ten pewnego dnia wspiął się na górę Hakusan, a że wędrówka była ciężka, a wiek sędziwy postanowił odpocząć. We śnie ukazał się jemu bóg góry i powiedział, że ma dar dla mieszkańców. W leżącej nieopodal wiosce Awazu znajdują się podziemne gorące źródła, które uzdrawiają i regenerują, jednak trzeba do nich dotrzeć. Daishi postanowił sprawdzić proroczy sen i odnalazł uzdrawiające źródła. To dało początek pierwszemu na świecie spa, którym zarządzał uczeń mnicha – Garyo Hoshi. Święta woda wg historii miała mieć właściwości lecznicze, łagodząc rany i leczyć z ludzkich chorób oraz słabości.

Rodzinny interes od 46 pokoleń.

Rodzinny Hotel Houshi prowadzony już od 46 pokoleń miał skromny początek, jako sanatorium, ale właściciel pierwszego pokolenia Zengoro wierzył, że Houshi powinno stać się prawdziwą gospodą z gorącymi źródłami, aby uspokoić zarówno ciało, jak i umysł. Legenda przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, począwszy od pierwszego dotknięcia gorącego źródła 1300 lat temu i trwającego tak jak Hotel Houshi do dziś. Od czasu początku pierwszych hoteli zarówno ich funkcja, jak i znaczenie sporo się zmieniły. Gospody na traktach przyjmowały podróżnych oraz handlarzy przemierzających szlaki a pobyt w nich był głównie związany był z ciepłą strawą, noclegiem w bezpiecznych warunkach i napojeniem koni.


Hotel Houshi

Nie tylko design ma znaczenie.

Dziś hotele na całym świecie przyjmują Gości szukających bardzo różnych doznań i o różnych potrzebach. Począwszy od świątyń designu w hotelach butikowych przyciągających ciszą, pięknem aranżacji wnętrz. Budynków agroturystycznych wpisanych w malowniczą scenerię z dala od zgiełku miast. Przez poszukiwaczy przygód w hotelach umieszczonych wewnątrz zamków, pałaców i twierdz, pachnących historią i prochem. Rodzinne obiekty resortowe prześcigające się pomysłami, dedykowanymi animacjami i atrakcjami dla rodzin. Po biznesowe centra konferencyjne z zapleczem eventowym i bankietowym.

Bez względu gdzie znajduje się hotel i jaką ma funkcję, jedno pozostaje niezmienne - dbałość  o detal. Nie gdzie indziej jak w hotelu, Gość ma czuć się w każdym momencie zaopiekowany i pozytywnie zaskakiwany. Nie tylko restauracja, spa czy pokoje mają znaczenie. Coraz większa waga przywiązywana jest do przestrzeni wspólnych jak lobby czy toalety hotelowe.

Mistrzowie mądrych rozwiązań.

Hotel to papierek lakmusowy dla całej branży MICE. Innowacyjne rozwiązania wdrażane w jednej sieci w niedługim czasie są implementowane przez wszystkie obiekty jako standard. W ten sposób branża napędza od środka pociąg do innowacji i ulepszeń usług. Tyczy się to jednakowo standardu obsługi klientów, przemiany cyfrowej, ale także trendów opartych o wyzwania cywilizacyjne. Połączenie oczekiwań różnych grup, klientów indywidualnych i biznesowych bywa ogromnym problemem dla hotelarzy. Tu z pomocą przychodzą profesjonalne firmy oferujące wyposażenie dla branży hotelowej.


Kolekcja Faneco EVO / GEO  - idealne rozwiązanie do łazienek hotelowych.

Duże wyzwanie dla producentów wyposażenia.

Firmy wyposażające toalety w przestrzeniach publicznych mają duże pole do popisu, ale też stawiane są przed ni mi bardzo konkretne wymagania. Proponując kolekcję pasującą swoją stylizacją do charakteru pomieszczeń oraz wyróżniające się na tle konkurencji intuicyjność użytkowania, energooszczędność, wpływ na środowisko czy łatwość utrzymania najwyższego standardu higieny. Do tego dochodzi jeszcze kwestia eksploatacyjna oraz obsługi pogwarancyjnej. 

Faneco producent kompleksowego wyposażenia toalet w hotelach wychodzi na przeciw oczekiwaniom hotelarzy na trzech płaszczyznach: 

1. Stale powiększa swoją ofertę dedykowaną dla HoReCa. Przewijaki naścienne, ekonomiczne suszarki kieszeniowe czy elementy drobnego wyposażenia takie jak kosze naścienne, szczotki do toalet, lustra hotelowe LED, wieszaki. Nadrzędnym celem FANECO jest,  aby akcesoria hotelowe łączyły w sobie najwyższą jakość i przystępną cenę a swoim designem podkreślały charakter hotelu.

2. Wprowadza trendy wyposażenia hoteli z Europy. Biorąc udział w targach i spotkaniach międzynarodowych, przywozimy do Polski świeże nowoczesne rozwiązania oraz pojawiające się koncepcje na wyposażenie hotelowych toalet i łazienek. 

3.  Faneco dzieli się wiedzą ekspertów, na poziomie budowy nowego obiektu hotelowego, remontu obiektu istniejącego czy liftu przestrzeni wspólnych, toalet, łazienek hotelowych.

Polecane produkty

Polecane wpisy

Wyposażenie łazienek hotelowych - sprawdź, jak skompletować

Wyposażenie łazienek hotelowych - sprawdź, jak skompletować

Planowanie wyposażenia hotelowych łazienek jest nieodłącznym elementem projektowania całego budynku. Jest to bowiem jeden z aspektów... Więcej
Styl japoński (japandi) w toaletach publicznych

Styl japoński (japandi) w toaletach publicznych

Styl japandi coraz częściej pojawia się w naszych domach. Cieszy się szczególną popularnością wśród miłośników wnętrz, które są... Więcej
Ranking suszarek do rąk 2022 - jak wybrać najlepszą?

Ranking suszarek do rąk 2022 - jak wybrać najlepszą?

Suszarki do rąk są urządzeniami, które pozwalają na osuszenie rąk za pomocą strumienia powietrza, bez konieczności stosowania... Więcej