Pojemnik na papier toaletowy

 

5 ważnych kryteriów wyboru podajnika papieru toaletowego

Choć są pewne wspólne cechy, które mają wszystkie dobre podajniki papieru, różne ich typy sprawdzą się w różnych miejscach. Aby znaleźć model, który idealnie sprawdzi się w danej toalecie, należy przyjrzeć się pięciu podstawowym kwestiom: 

Natężenie ruchu w łazience – w intensywnie eksploatowanych toaletach niezbędne będą większe dozowniki papieru, przeznaczone do stosowania z dużymi rolkami. Alternatywnym rozwiązaniem są podajniki wielorolkowe, w których mieści się kilka standardowych rolek. 

Materiał wykonania — niezależnie od rozmiaru czy rodzaju wsadu, pojemniki na papier toaletowy powinny być zaprojektowane w taki sposób, by znieść bez szwanku nawet kilka lat intensywnego użytkowania. Warto w tym celu sięgać po modele wykonane z materiałów o wysokiej wytrzymałości. W łazienkach o małym i średnim natężeniu ruchu świetnie sprawdzi się tworzywo ABS. Z kolei w przypadku toalet, z których korzysta bardzo wiele osób, lub w których wyposażenie jest szczególnie narażone na uszkodzenia, doskonałym wyborem będzie stal nierdzewna. 

Wystrój wnętrza — w niektórych miejscach, takich jak hotele czy restauracje, nawet toaleta powinna prezentować się elegancko. W takim przypadku warto rozważyć zakup podajnika wykonanego ze szlachetnych, jakościowych materiałów. Szczególnie godne uwagi są produkty Faneco ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Satynowy połysk metalu oraz doskonały design tworzą wrażenie luksusu i komfortu. Należy przy tym zadbać o dopasowanie koloru oraz formy podajnika do wystroju wnętrza oraz innych znajdujących się w nim akcesoriów. 

Koszty eksploatacji — jeśli priorytetem jest minimalizacja kosztów, warto wybrać podajnik automatyczny, wydający określoną liczbę listków papieru. Pozwala to ograniczyć nadmierne zużycie. Innym rozwiązaniem są podajniki ze specjalnymi, ząbkowanymi krawędziami, oddzielającymi pojedyncze listki od rolki. 

Komfort personelu – warto zainwestować w rozwiązania usprawniające pracę osób porządkujących toalety. W przypadku podajników będą to np. modele wyposażone w przezroczyste okienko pozwalające kontrolować ilość znajdującego się wewnątrz papieru. Również wymiana rolek powinna być szybka i prosta. Dodatkowym udogodnieniem będzie też obudowa, na której nie będą widoczne odciski palców lub krople wody, nie wymagająca częstego polerowania. 

Podajnik na papier toaletowy — kompatybilność z rodzajem papieru

Wybierając podajnik, należy pamiętać, że poszczególne modele są kompatybilne z różnymi rodzajami papieru. Warto dokładnie przeanalizować tę kwestię — rodzaj wsadu powinien być dopasowany do natężenia ruchu w toalecie. Przykładowo, podajnik na tradycyjne rolki nie sprawdzi się przy dużym natężeniu ruchu. Z kolei w toalecie, z której korzysta kilka lub kilkanaście osób, pojemnik na duże rolki (tzw. jumbo) nie będzie ani wygodny, ani specjalnie opłacalny. 

Nieco mniejszą popularnością cieszą się dozowniki papieru w formie arkuszy, przypominające nieco pojemniki na ręczniki papierowe. Takie rozwiązanie jest polecane do miejsc, w których konieczne jest utrzymanie wyjątkowo wysokiego poziomu higieny. 

Design i funkcjonalność podajnika na papier toaletowy

Pojemniki na papier toaletowy dostępne w ofercie Faneco to bardzo zróżnicowana grupa produktów. Wśród naszych propozycji znajdują się zarówno pasujące do małych łazienkach w biurach czy kawiarniach, jak i modele zaprojektowane z myślą o specyficznych warunkach panujących w łazienkach o dużym natężeniu ruchu.

Stawiamy przy tym na proste konstrukcje i nowoczesny design. Dzięki temu nasze podajniki (podobnie jak inne akcesoria łazienkowe) wyróżniają się funkcjonalnością i intuicyjną obsługą, zwracając przy tym uwagę eleganckim wykończeniem. Oferujemy pojemniki zróżnicowane pod względem kolorystyki, wykonane z trwałych i łatwych w pielęgnacji materiałów — przede wszystkim tworzywa ABS oraz stali szlachetnej.

Funkcjonalność i wygoda użytkowania — jaki podajnik papieru toaletowego wybrać?

Z punktu widzenia osoby korzystającej z toalety podajnik papieru toaletowego powinien być po prostu wygodny w użyciu. Wielu użytkowników szczególnie ceni modele automatyczne; pobranie papieru nie wiąże się bowiem z ryzykiem nadmiernego rozwinięcia rolki. Są one też oceniane jako najbardziej higieniczne. 

Decydując o tym, jaki podajnik papieru toaletowego wybrać, warto postawić też na trwałość i niezawodność. Dlatego najlepiej jest wybrać produkt wysokiej jakości, wykonany z solidnych materiałów. W Faneco oferujemy podajniki z wytrzymałych tworzyw sztucznych i stali nierdzewnej. Ich dużą zaletą jest również łatwość czyszczenia i odporność na zabrudzenia; to z kolei korzystnie wpływa na pracę osób sprzątających. 

Estetyka w toaletach — wybierz odpowiedni dozownik papieru toaletowego do toalet o dużej eksploatacji

Wybierając dozowniki papieru toaletowego do intensywnie eksploatowanych łazienek, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na ich jakość i wytrzymałość. Istotny jest nie tylko materiał, z którego zostały wykonane, ale także solidność całej konstrukcji.  

Nie oznacza to jednak, że trwały i odporny na uszkodzenia dozownik papieru toaletowego nie może jednocześnie zdobić wnętrza. Doskonałym przykładem są stalowe podajniki Faneco. Wysoka jakość materiałów bezpośrednio przekłada się na ich elegancki wygląd, podobnie jak minimalistyczny, nowoczesny design i estetyczne wykończenie. Dzięki nim niezwykle praktyczny, wandaloodporny podajnik papieru toaletowego wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej może stać się częścią nawet najbardziej eleganckiej aranżacji. 

W toaletach o dużym natężeniu ruchu znacznie trudniejsze jest utrzymanie właściwego poziomu higieny. Dlatego do takich wnętrz najbardziej polecane są zabudowane dozowniki, które chronią papier przed zabrudzeniem. 

Porównanie cen i wybór najlepszego podajnika dla naszych potrzeb

W ofercie Faneco znajdziesz szeroki wybór podajników na papier toaletowy przeznaczonych do stosowania w toaletach w obiektach użyteczności publicznej. Od lat dostarczamy sprawdzone rozwiązania dla inwestorów z różnych gałęzi gospodarki. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W jej skład wchodzą podajniki na papier toaletowy w różnych przedziałach cenowych, w których wykorzystane zostały różne materiały i rozwiązania technologiczne. Nie wiesz, jaki model wybrać? Skontaktuj się z nami — pomożemy Ci dobrać najlepszy podajnik papieru toaletowego do Twoich potrzeb.