Dozowniki do mydła

 

Jaki dozownik do mydła wybrać?

W Faneco oferujemy różne rodzaje dozowników do mydła, przeznaczone do stosowania w łazienkach publicznych. Wśród nich znajdują się urządzenia przeznaczone do stosowania preparatów w formie żelu, płynu lub piany. Niektóre mogą być wykorzystywane również do płynów dezynfekcyjnych oraz balsamów. Są wykonane z różnych materiałów; dostępne są urządzenia o pojemnościach między 0,35 a 1,2 l. Wszystkie łączy wysoka jakość wykonania, prosta obsługa oraz wyjątkowa funkcjonalność.  

Urządzając ogólnodostępną toaletę, trzeba zwrócić szczególną uwagę na kwestię higieny. Bardzo duże znaczenie ma tutaj wybór odpowiednich produktów i akcesoriów do mycia rąk, takich jak dozownik do mydła. Jaki wybrać, by zapewnić użytkownikom najwyższy poziom higieny i komfortu? 

dozownik manualnydozownik automatyczny

Dozowniki do mydła dla toalet publicznych — poradnik zakupowy

Dozowniki montowane w toaletach publicznych muszą być wyrobami najwyższej jakości. Wiąże się to przede wszystkim z koniecznością spełnienia wszystkich norm w dziedzinie higieny, ale i dbałością o wytrzymałość sprzętu.  

W ofercie Faneco znajdują się dozowniki wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego ABS oraz stali nierdzewnej.   

Tworzywo sztuczne jest rozwiązaniem mniej kosztownym, ale przy tym mniej wytrzymałym niż stal. Mimo to jest stosunkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wykonane zeń urządzenia sprawdzą się w łazienkach o niezbyt dużym natężeniu ruchu, na przykład w niewielkich firmach lub pokojach hotelowych. 

Z kolei tam, gdzie z łazienki korzysta więcej osób, należy zamontować dozownik o dużej wytrzymałości. To właśnie tutaj sprawdzą się modele wykonane ze stali. Są one odporne zarówno na wieloletnią eksploatację, jak i akty wandalizmu. Nie ulegają uszkodzeniu nawet w przypadku silnego uderzenia; co prawda mogą ulec odkształceniu na skutek przyłożenia naprawdę dużej siły, jednak nie prowadzi to do pęknięcia obudowy. Dzięki temu urządzenie zachowuje swoją funkcjonalność. 

Należy też zwrócić uwagę na sposób montażu sprzętu oraz jego wielkość. Potrzebny Ci wytrzymały, wandaloodporny dozownik mydła? Podwieszany na specjalnym, znajdującym się wewnątrz ściany stelażu model będzie dokładnie tym, czego poszukujesz. Nie da się go zdemontować bez używania specjalnych narzędzi i rozbierania fragmentu ściany, co skutecznie chroni urządzenie przed kradzieżą. 

Z kolei wymiary modelu powinny być dopasowane do przestrzeni, jaką dysponujemy. Dlatego w Faneco możesz znaleźć również bardzo kompaktowe dozowniki, przeznaczone do niewielkich łazienek. 

Najważniejsze kryteria wyboru dozownika do mydła

Wybierając dozownik do mydła, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii: 

- pojemność dozownika — zależna od natężenia ruchu. Szacuje się, że w toaletach, z których korzysta mniej niż 100 osób dziennie, wystarczające może być urządzenie mieszczące ok. 500 ml preparatu. Z kolei tam, gdzie użytkowników jest znacznie więcej (dworce, centra handlowe), potrzebne są większe pojemności dozownika, nawet powyżej 1 litra, 

- sposób uzupełniania preparatu — w przypadku niektórych modeli dozowników konieczne jest dolewanie mydła z opakowania zbiorczego. Specjaliści zaznaczają jednak, że takie rozwiązanie może sprawdzić się w mniejszych toaletach. W miejscach o większym natężeniu ruchu oraz tam, gdzie szczególnie ważne jest zapewnienie najwyższego poziomu higieny, lepiej jest wybrać dozownik, w którym po prostu wymienia się fabrycznie zamknięte, gotowe wkłady, 

- kontrola poziomu mydła — warto zwrócić uwagę na to, by dozownik był wyposażony w specjalne „okienko” pozwalające na kontrolowanie poziomu środka myjącego bez konieczności jego otwierania, 

- sposób dozowania mydła — w ofercie Faneco znajdują się nie tylko klasyczne modele manualne, ale także automatyczne oraz dozowniki łokciowe. Te ostatnie szczególnie dobrze sprawdzają się w placówkach ochrony zdrowia. Coraz większą popularnością cieszą się jednak dozowniki automatyczne, całkowicie bezdotykowe. Są szczególnie dobrym wyborem do toalet o dużym natężeniu ruchu ze względu na mniejsze ryzyko uszkodzenia w trakcie normalnej eksploatacji. Ułatwiają też zachowanie higieny i czystości pomieszczenia. Są również bardzo proste w obsłudze — mogą z nich bez trudu korzystać również dzieci i osoby z ograniczoną sprawnością ruchową. 

Estetyka wykonania dozowników do mydła

Dozowniki do mydła wchodzące w skład oferty Faneco wykonane są z tworzywa ABS lub stali nierdzewnej. Wysoka jakość materiałów oraz doskonały design sprawiają, że nie tylko są one niezwykle trwałe i wytrzymałe, ale także świetnie się prezentują. W dodatku zachowują estetyczny wygląd na długo, nawet w specyficznych warunkach panujących w łazience. 

Urządzenia w naszej ofercie dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Mogą być w całości lub częściowo transparentne, białe, szare, bądź w naturalnym kolorze metalu, z matowym lub błyszczącym wykończeniem. Stworzyliśmy również linię rozmaitych akcesoriów łazienkowych wykończonych czarną, matową powłoką. Wśród nich znalazły się także dozowniki do mydła i innych płynów. 

Bezdotykowy dozownik czy dozownik mydła z pompką — który lepszy?

Wśród naszych propozycji znalazły się dozowniki mydła z klasyczną pompką, łokciowe oraz bezdotykowe. W tych ostatnich wydanie porcji preparatu następuje, gdy czujnik wykrywa podsuniętą pod urządzenie dłoń. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. To, które z nich będzie najlepsze, zależy przede wszystkim od miejsca, w którym ma się znaleźć.  

Modele z pompką cieszą się dużą popularnością w przypadku biur i zakładów pracy. Mogą być także dobrym wyborem do miejsc, w których natężenie ruchu nie jest zbyt duże. Jednak tam, gdzie konieczne jest zachowanie higieny na naprawdę wysokim poziomie, o wiele lepiej jest wybrać dozownik, którego nie trzeba dotykać dłońmi. 

W branży medycznej (szpitale, gabinety lekarskie, stomatologiczne, weterynaryjne itp.) dużą popularnością cieszą się dozowniki łokciowe. Działają one w taki sam sposób jak urządzenia z pompką. Mają jednak charakterystyczny, długi uchwyt, który naciska się łokciem lub przedramieniem.  

Jednocześnie zarówno w medycynie, jak i w toaletach publicznych o większym natężeniu ruchu, coraz częściej stosuje się modele bezdotykowe. Brak konieczności bezpośredniego kontaktu z jakąkolwiek częścią urządzenia pozwala na wyeliminowanie ryzyka przeniesienia drobnoustrojów między poszczególnymi użytkownikami. Oznacza to, że jest to znacznie bardziej bezpieczne i higieniczne rozwiązanie.  

Jaki dozownik do mydła wybrać, aby zachować czystość i higienę w miejscach publicznych?

Podstawą higieny w toaletach publicznych jest wspomniane już zmniejszenie do minimum ryzyka transmisji drobnoustrojów między korzystającymi z nich osobami. Dlatego najbardziej polecane są dozowniki bezdotykowe.  

Bardzo ważną kwestią jest też sposób, w jaki uzupełniany jest preparat. Najbardziej higienicznym rozwiązaniem są urządzenia z wymiennymi wkładami. Znajdujące się wewnątrz dozownika mydło nie ma żadnego kontaktu z powietrzem ani otoczeniem, co eliminuje ryzyko jego zanieczyszczenia lub przedostania się bakterii do wnętrza urządzenia.  

Nowoczesne dozowniki bezdotykowe mają jeszcze jedną zaletę. Duża szczelność poszczególnych elementów urządzenia zapobiega wyciekaniu zeń mydła lub środka dezynfekującego. Dzięki temu w jego obrębie nie powstają nieestetyczne plamy. Znacznie ułatwia to zachowanie czystości w łazience. 

Łatwość montażu i serwisowania dozowników do mydła

Dozowniki na mydło od Faneco dostępne są w kilku wariantach, różniących się od siebie między innymi sposobem montażu do ściany. Znajdziesz wśród nich modele: 

- mocowane do ściany przy pomocy mocnej taśmy dwustronnej lub innego, nieinwazyjnego rozwiązania, 

- mocowane przy pomocy wkrętów, 

- instalowane na stelażu znajdującym się w ścianie (podwieszane).  

W każdym przypadku montaż jest bardzo prosty i intuicyjny. Jest to kwestia, którą warto mieć na uwadze nie tylko przy planowaniu prac remontowych czy budowlanych. Również w przypadku awarii urządzenia jego łatwy demontaż pozwala na szybkie zdjęcie dozownika oraz jego ponowne zamocowanie po naprawie.  

Oszczędne rozwiązanie — dozowniki z regulacją ilości mydła

Automatyczne dozowniki do mydła to bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie. Zawsze wydają taką samą, optymalną porcję środka myjącego. Jeśli jednak poszukujesz jeszcze bardziej oszczędnych urządzeń, sięgnij po dozowniki z regulacją ilości mydła, dostępne w ofercie Faneco. Wysokiej jakości, niezawodny system dozujący można łatwo ustawić, zmniejszając lub zwiększając ilość wydanego środka.  

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość stosowania jednego urządzenia z różnymi preparatami myjącymi. W każdym przypadku zalecana wielkość porcji środka jest inna; dozownik z regulacją pozwala na jego optymalne wykorzystanie przy jednoczesnym ograniczeniu marnowania i nadmiernego zużycia. Taka funkcjonalność sprzyja oszczędnościom, co w przypadku toalet publicznych jest bardzo istotną kwestią. 

Gdzie sprawdzą się dozowniki do mydła?

Dozowniki do mydła od Faneco znajdują zastosowanie w łazienkach w różnego typu obiektach użyteczności publicznej. Doskonale sprawdzają się zarówno w miejscach pracy czy łazienkach przy pokojach hotelowych, jak i w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu. Estetycznie wykonane i wytrzymałe, są idealne do toalet: 

- w restauracjach, barach i innych lokalach gastronomicznych, 

- centrach handlowych, 

- przychodniach, szpitalach i innych placówkach opieki medycznej, 

- obiektach komunikacyjnych (dworce kolejowe, lotniska, dworce autobusowe itp.), 

- w przestrzeni miejskiej, 

- zlokalizowanych w muzeach i innych atrakcjach turystycznych.