Uchwyty dla niepełnosprawnych

 

Funkcjonalne rozwiązanie, prosta konstrukcja i bezpieczne mocowanie sprawiają, że uchwyty dla niepełnosprawnych doskonale spełniają swoją rolę.

W naszym asortymencie dostępne są produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów. Proponujemy modele o konstrukcji prostej, łukowej, kątowej (także 900). Posiadamy w asortymencie wersje 3-podporowe oraz proste, prawe i lewe. Dopełnieniem asortymentu jest także rozwiązanie w postaci poręczy stojących uchylnych.

uchwyty dla niepełnosprawnych
poręcze dla niepełnosprawnych
 

Po pierwsze: bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Proponowane przez nas poręcze dla niepełnosprawnych wykonane są z wysokogatunkowej stali kwasoodpornej (nierdzewnej) 316. Stosujemy rury o średnicy 32mm, która gwarantuje pewny chwyt i jest bardzo poręczna. Jednocześnie wykorzystanie tego materiału daje pewność wysokiej odporności na szkodliwe czynniki otoczenia. Konstrukcja utrzymuje wobec tego swoje właściwości i stabilność przez długi czas.

Ponadto proponowane przez nas uchwyty wytwarzane są zgodnie z definicją dyrektywy 93/42/EEC w sprawie wyrobów medycznych oraz zharmonizowanymi z nią normami:

  • PN-EN 12182:2005 – Pomoce techniczne dla osób niepełnosprawnych;
  • PN-EN 14971:2011 – Wyroby medyczne.

Dzięki starannemu dopracowaniu konstrukcji oraz przygotowaniu zgodnie z obowiązującymi normami przedmioty zakwalifikowane zostały do „Rejestru wyrobów medycznych” przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

Po drugie: zachowanie estetycznego wyglądu

Dostępne w asortymencie poręcze dla niepełnosprawnych występują w kilku wariantach wymiarowych. Zapewniamy przy tym możliwość wykonania konstrukcji zgodnie z indywidualnymi preferencjami pod konkretne rozmiary.

Szeroki asortyment wyrobów daje możliwość wyboru przedmiotów w formie prostej, łukowej i kątowej. Niektóre z produktów posiadają dodatkowe pochwyty na papier toaletowy. Wszystkie odznaczają się efektownym wykończeniem. Gładka powierzchnia z metalicznym połyskiem bardzo efektownie prezentuje się z każdego rodzaju wystrojem wnętrza.

Po trzecie: prosty sposób montażu

Oferujemy uchwyty dla osób niepełnosprawnych proste w montażu. W zależności od modelu konstrukcje posiadają 6- lub 9-śrubowe mocowanie podłogowe lub ścienne. Niektóre z konstrukcji mogą być mocowane pionowo bądź poziomo. Nie stwarzają problemu w instalacji, która odbywa się w kilku prostych krokach, bez konieczności zastosowania zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

Ponadto zaopatrzone zostały w specjalne maskownice śrub montażowych, dzięki czemu zachowują estetyczny wygląd.

Po czwarte: szeroki zakres zastosowania

Uchwyty mogą być z powodzeniem wykorzystywane wszędzie tam, gdzie osoby niepełnosprawne przebywają. Mogą pojawić się w toaletach publicznych w dowolnym obiekcie. W szczególności wykorzystywane są w toaletach w:

  • obiektach i instytucjach użytku publicznego,
  • szkołach, zakładach pracy, przedszkolach,
  • centrach handlowych, obiektach rozrywkowych,
  • restauracjach i obiektach zbiorowego żywienia,
  • hotelach i obiektach noclegowych.

Proponujemy nasze rozwiązania dla wszystkich, którzy pragną uczynić swój biznes bądź obiekt użyteczności publicznej bardziej przyjaznym dla osób niepełnosprawnych.


Polecane produkty

 
Pełna oferta uchwytów i poręczy
 
 
Poznaj kompleksowe wyposażenie toalet i łazienek publicznych: