Stále více bezdotykových zařízení v polských hotelech

 

Dozowniki do mydła bezdotykowe

Bezdotykowe dozowniki do mydła niemal całkowicie zastąpiły już znane do tej pory modele z przyciskami. Zauważalne stało się to nie tylko w obiektach hotelarskich, ale właściwie wszystkich toaletach publicznych.

Z myślą o miejscach, w których ważne jest zachowanie szczególnie wysokich standardów higieny, popularność zyskały bezdotykowe dozowniki do mydła w pianie. Preparat myjący ma lekką konsystencję i jest spieniany w momencie, gdy trafia na dłoń użytkownika. Gęsta pianka doskonale penetruje zakamarki skóry, skutecznie usuwając zabrudzenia; do tego można ją bardzo łatwo spłukać. To sprawia, że tego typu bezdotykowe dozowniki do mydła sprzyjają oszczędnościom, dzięki zmniejszeniu zużycia wody oraz środków myjących.

W przypadku pokoju hotelowego, w pensjonacie lub SPA, znajdują one zastosowanie nie tylko jako pojemniki na mydło. Bezdotykowe dozowniki mogą być napełnione np. żelem pod prysznic, szamponem czy odżywką. Oczywiście kluczowe jest tutaj zadbanie o wybór modelu stworzonego z myślą o stosunkowo gęstej konsystencji tego typu preparatów.

Co ważne, tego rodzaju urządzenia nie zużywają zbyt wiele energii. Dowodem są liczne modele bezdotykowych dozowników do mydła na baterie. Znajdują one zastosowanie nawet w miejscach, w których natężenie ruchu jest stosunkowo duże; jednocześnie możliwość zasilania dzięki akumulatorom sprawia, że nie ma konieczności zużywania jednorazowych baterii.

 

Dozowniki do płynu dezynfekującego bezdotykowe

Bezdotykowe dozowniki do płynu dezynfekującego obecne są już praktycznie wszędzie. Jedną z rzeczy, jakie dobitnie podkreśliła pandemiczna rzeczywistość, jest rola odpowiedniej higieny rąk w zapobieganiu rozprzestrzeniania różnych chorób. Dlatego udostępnienie dozownika do dezynfekcji rąk w bezdotykowej - najbardziej higienicznej - wersji stało się standardem w różnych obiektach użyteczności publicznej.

Dozowniki bezdotykowe do płynów dezynfekujących coraz częściej umieszczane są nie tylko przy wejściach do obiektów, recepcjach i innych tego typu przestrzeniach. Zyskują też coraz większą popularność jako element wyposażenia toalet. Rozmaite badania pokazują bowiem, że wiele osób wciąż nie myje rąk w prawidłowy, odpowiednio dokładny sposób. To z kolei wiąże się z fałszywym poczuciem bezpieczeństwa (w końcu dłonie zostały umyte), sprzyjającym roznoszeniu drobnoustrojów. Łatwo dostępne dozowniki i możliwość skorzystania ze środka odkażającego jest tym, czego oczekuje coraz większa liczba hotelowych gości pragnących w pełni zadbać o zdrowie swoje i innych.

 

Bezdotykowy podajnik ręczników papierowych

Zdaniem wielu osób bezdotykowy podajnik ręczników papierowych jest najbardziej higienicznym urządzeniem pozwalającym na osuszenie dłoni. Zwolennicy tego typu rozwiązań podkreślają, że podczas korzystania z niego bakterie nie są „zdmuchiwane” z rąk (jak ma to mieć miejsce w przypadku suszarek), a co za tym idzie - nie trafiają na podłogę, ubrania i inne elementy wyposażenia.

Nie da się jednak ukryć, że podajnik ręcznika papierowego trzeba uzupełniać, co wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów. Okazuje się, że urządzenia bezdotykowe są w tym przypadku bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Automatyczny podajnik na ręczniki papierowe wydaje bowiem określoną ilość papieru, która w większości przypadków wystarczy do skutecznego osuszenia dłoni. To oznacza, że w wielu obiektach są one instalowane nie tylko ze względu na higienę, ale i oszczędności.

 

Suszarka do rąk bezdotykowa

Bezdotykowe suszarki naścienne do dłoni towarzyszą nam już od wielu lat. Rozwój technologii sprawił jednak, że stały się one nie tylko wydajniejsze, ale i bardziej higieniczne oraz przyjazne dla użytkowników.

Bezdotykowa suszarka do rąk pozwala na znaczną redukcję ryzyka roznoszenia drobnoustrojów przez osoby, które nie dość dokładnie myją dłonie. Jak wskazują liczne badania - problem ten, niestety, wciąż jest powszechny.

Bezdotykowe suszarki do rąk występują w rozmaitych wariantach. Część z nich to klasyczne modele z nawiewem skierowanym w dół. Popularne stają się jednak również suszarki kieszeniowe, które wyróżnia cicha praca oraz brak dyskomfortu związanego z odczuwalnym, silnym strumieniem powietrza.

 

Baterie bezdotykowe ścienne

Choć również znana od dość dawna, armatura łazienkowa z czujnikiem ruchu na dobre zagościła w polskich hotelach - zarówno w pokojach, jak i częściach ogólnodostępnych. Przemawiają za tym zarówno względy higieniczne, jak i ekonomiczne. Woda bowiem płynie tylko wtedy, gdy jest to potrzebne - niepotrzebne zużycie zostaje praktycznie wyeliminowane.

Bateria ścienna bezdotykowa wyróżnia się też ciekawym wyglądem. Brak dźwigni lub kurków sprawia, że prezentuje się ona bardzo minimalistycznie. To z kolei jest ogromną zaletą w przypadku najnowocześniej urządzonych wnętrz.

Baterie bezdotykowe ścienne w połączeniu z innymi omówionymi urządzeniami pozwalają całkowicie wyeliminować konieczność bezpośredniego kontaktu z jakimikolwiek elementami wyposażenia po skorzystaniu z toalety. To oznacza, że są niezastąpionym elementem całego łańcucha, dzięki któremu możliwe jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo w wyjątkowo prosty i komfortowy sposób. Coraz szersza oferta bezdotykowych urządzeń to także możliwość stworzenia wnętrza, w którym dbałość o higienę idzie w parze ze spójnym, eleganckim wystrojem. Wiele z urządzeń dostępnych jest bowiem w formie kolekcji, które łączy kolorystyka, design oraz podobny sposób uruchamiania, co czyni korzystanie z nich jeszcze bardziej intuicyjnym.

Doporučené články

Susičky a hotelové zrcadla - jak si vybrat?

Susičky a hotelové zrcadla - jak si vybrat?

Niektóre elementy wyposażenia pokoju hotelowego, do niedawna będące wyznacznikiem luksusu i klasy, obecnie są  podstawą, jakie świadomie... More
Sušičky na ruce

Sušičky na ruce

Vysoušeče rukou More
Nejstarší hotel na světě funguje již 1300 let.

Nejstarší hotel na světě funguje již 1300 let.

Na wschód od Houshi niedaleko Morza Japońskiego leży góra Hakusan, od czasów starożytnych uznawana za jedną z Trzech Świętych Gór... More
Vybavení hotelových koupelen - zkontrolujte, jak sestavit

Vybavení hotelových koupelen - zkontrolujte, jak sestavit

Planowanie wyposażenia hotelowych łazienek jest nieodłącznym elementem projektowania całego budynku. Jest to bowiem jeden z aspektów... More
Zdravotně postižení v hotelu

Zdravotně postižení v hotelu

Osoba niepełnosprawna w hotelu Osoby niepełnosprawne w hotelu należą do gości, którzy potrzebują szczególnego traktowania. Ważne jest... More
Nejčastěji vybrané sušičky v hotelech - fén na vlasy

Nejčastěji vybrané sušičky v hotelech - fén na vlasy

Suszarki hotelowe. Które najlepsze do suszenia włosów? Podobnie jak inne elementy wyposażenia, suszarki hotelowe należą do tych urządzeń,... More