Dozowniki bezdotykowe i łokciowe. Wybór dozownika do dezynfekcji rąk.

 

Temat właściwego mycia i dezynfekcji rąk jest podnoszony w ostatnich miesiącach bardzo często.

Pandemia wywołana koronawirusem 2019-nCoV w szokowym tempie podniosła świadomość dotyczącą higieny w jej podstawowym zakresie tj. mycia rąk. Miejmy nadzieję, że z całej sytuacji wyjdziemy z nawykami higienicznymi i zapamiętamy tę lekcję na długo. O czystość rąk powinniśmy dbać nie tylko w obrębie naszego gospodarstwa domowego ale zwłaszcza w przestrzeni publicznej. Wybór właściwego urządzenia dozującego jest bardzo prosty należy jedynie zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Niezależnie od tego z jakiego materiału dozownik jest wykonany czy ze stali czy z tworzywa powinien być przeznaczony do dozowania środków dezynfekujących tj. zawierających w składzie co najmniej 60% alkoholu etylowego lub izopropylowego. Nie wszystkie materiały jak uszczelki pompki czy sprężyny stosowane dyspenserach do mydła w płynie będą nadawały się do płynów odkażających. Ponad to należy zwrócić uwagę czy dozownik posiada odpowiednie atesty higieniczne np. atest PZH.

Dla właściwego dozowania manualnego zaleca się wykorzystywanie dozowników z przyciskiem łokciowym, tak aby doza płynu była uwalniana poprzez naciśnięcie spustu łokciem. Dzięki temu nie przenosi się wirusów i bakterii drogą kontaktową na dozownik z dłoni. Tego typu dozowniki są najczęściej stosowane w jednostkach służby zdrowia szpitalach, gabinetach medycznych etc.

                           

1. Dozownik łokciowy MED500AT

 

Są sprawdzonym, praktycznym rozwiązaniem zwłaszcza kiedy można je uzupełniać z kanistra. Warto zwrócić uwagę aby dozownik łokciowy posiadał również tackę na nadmiar ściekającego podczas płynu.  Propozycją łączącą wszystkie niezbędne cechy jest model o kodzie MED500AT  marki Faneco. Wspomniany dyspenser  to lekka aluminiowa konstrukcja z krótkim stalowym ramieniem z dyfuzorem rozpylającym płyn w formie mgiełki, pozwalającej nie tylko równomierne dozować płyn na dłoniach ale również oszczędzającej zużycie nawet do 50%

 

Rozwiązaniem bardziej wyszukanym i mający zastosowanie w przestrzeniach komercyjnych są dozowniki bezdotykowe uruchamiane poprzez fotokomórkę. Aktywacja dozowania jest automatyczna wymaga jedynie podłożenia dłoni pod czujnik który uwalnia dozę płynu. Zadecydowaną zaleta takich dyspenserów jest brak konieczności kontaktu z urządzeniem. Podajniki tego typu wymagają jednak zasilania. Większość modeli jest zasilana bateriami dzięki temu nie trzeba ich montować w pobliżu gniazda zasilania, wiąże się to oczywiście z cyklicznym serwisem polegającym na wyminie akumulatorów. Przykładem takiego dozownika jest model SA1100PDW marki Faneco.

bezdotykowy_dozownik_dezynfekcja

2. Automatyczny dozownik mydła POP SA1100PDW

Można oczywiście zdecydować się na model z możliwością zasilania z sieci. W takim przypadku dozownik może być zasilany zarówno przez baterie jak i odpowiednio dobrany zasilacz 6V lub 12V. Dozowniki tego typu są bardzo popularne w miejscach gdzie montowana jest ich duża ilość a wymiana baterii angażowałby dużo czasu. Dlatego ważne jest, aby kwestię zasilania rozważyć już na etapie wyboru dozownika.

Modelami w które posiadają wymienną opcje zasilania są jak np. SA1000PUWG wykonany z tworzywa ABS

 3. Dozownik bezdotykowy SA1000PUWG

W przypadku modelu SA1000PUWG warto zwrócić uwagę na jego uniwersalność. Dozownik posiada optymalną pojemność oraz kompaktowe rozmiary. Po wymianie końcówki dyszy może być stosowany zarówno do żelów dezynfekujących, mydła płynie czy mydła w pianie. Dodatkowo model informuje o stanie zużycia baterii w przypadku wybrana tej opcji zasilania. Dyspenser najczęściej znajduje zastosowanie jako podstawowy model w centrach handlowych umieszczany przy wejściu do strefy sprzedaży. Dozownik bezdotykowy MED marki Faneco posiada atest Państwowego Związku Higieny i w tej kwestii jest jednym z nielicznych na rynku.

Innym modelem z wyborem opcji zasilania jest SA1000ASPB warto podkreślić, że jest to model w obudowie ze stali nierdzewnej. Ta szczególna cecha jego obudowy daje mu większy stopień wandaloodporności. W związku z czym jest to właściwy wybór do miejsc o szczególnym natężeniu ruchu w miejscach o podwyższonym ryzyku aktów wandalizmy jak dworce kolejowe stadiony piłkarskie czy nocne kluby.

 

bezdotykowy dozownik

4. Automatyczny bezdotykowy dozownik 1 l LAB S1000ASPB

 

Niezależnie od wyboru dozownika należy bezwzględnie pamiętać o tym żeby stosować płyny były wysokiej jakości posiadające odpowiednie atesty, gwarantuje długie i sprawne działanie dyspenserów.

 

Sprawdź nasze produkty:
Dozowniki do mydła i dezynfekcji
Suszarki do rąk
Dozowniki na ręczniki do rąk
Papier toaletowy i ręczniki papierowe
Kosze łazienkowe na śmieci
Szczotki WC
Lustra łazienkowe
Wieszaki

Poznaj kompleksowe:
Wyposażenie łazienek dla szkół i przedszkoli
Wyposażenie toalet w budynkach administracyjnych
Wyposażenie toalet publicznych dla architektów i projektantów
Wyposażenie toalet dla firm budowlanych i deweloperów
Wyposażenie łazienek dla niepełnosprawnych
Wyposażenie łazienek hotelowych i restauracyjnych

Polecane wpisy

Pojemnik na papier toaletowy

Pojemnik na papier toaletowy

Pojemniki na papier toaletowy stanowią niezbędny, a zarazem bardzo praktyczny i higieniczny element wyposażenia toalet publicznych. Asortyment... Więcej
Na co zwrócić uwagę kupując dyspenser do ręczników papierowych?

Na co zwrócić uwagę kupując dyspenser do ręczników papierowych?

Znajdujące się w naszej ofercie podajniki ręczników papierowych typu ZZ oraz podajniki ręczników w roli to ciekawa alternatywa dla... Więcej
Dozowniki do mydła

Dozowniki do mydła

W ofercie FANECO znajduje się bardzo szerokie spektrum dozowników do mydła i płynów dezynfekcyjnych, zarówno manualnych, automatycznych, jak... Więcej