Na co zwrócić uwagę kupując dyspenser do ręczników papierowych?

 

Dyspenser ręczników papierowych należy do sprzętów niezbędnych w każdej publicznej toalecie. Stosowanie suszarek nie zawsze jest rozwiązaniem praktycznym — szczególnie jeśli są to urządzenia uruchamiane za pomocą przycisku. Główne dlatego, że generują hałas, co w wielu miejscach użyteczności publicznej może być niezwykle uciążliwe. W dodatku każde urządzenie elektryczne stanowi potencjalne zagrożenie dla użytkownika, jeżeli jest uruchamiane mokrymi rękami. Daje to dużą przewagę ręcznikom papierowym. Nawet jednak pomijając kwestie bezpieczeństwa, warto oszczędzać energię elektryczną.

 

Parametry dyspenserów na ręczniki papierowe do rąk świadczące o jakości

Wybierając sprzęt tego typu, nie możemy jednak ryzykować, że nie będzie on spełniał swojej funkcji. Musi wydawać odpowiednią ilość ręcznika, być praktyczny i wytrzymały, a także dobrze prezentować się na ścianie i pasować do innych elementów wyposażenia toalety. Obecnie na rynku dostępne są różnego typu urządzenia, pasujące do każdej łazienki. Jaki zatem będzie najlepszy dyspenser ręczników papierowych i jak go wybrać? 

 

dyspenser na ręczniki papierowedyspenser metalowy na ręczniki

 

Po pierwsze: Wytrzymała konstrukcja

Dyspensery na jednorazowe ręczniki papierowe ze stali i tworzywa sztucznego

Oferujemy rozwiązania, które odznaczają się dużą wytrzymałością, a co za tym idzie — wysoką trwałością. W naszym asortymencie znalazły się plastikowe dyspensery na ręczniki papierowe wykonane z ABS, a także modele ze stali nierdzewnej 304 (polerowanej i szczotkowanej) oraz stali ocynkowanej malowanej proszkowo. Są to materiały wyróżniające się bardzo odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Dobrze znoszą warunki podwyższonej wilgotności oraz czyszczenie ich powierzchni przystosowanymi do tego celu detergentami. Jednocześnie są odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

Na szczególną uwagę zasługują dyspensery ze stali nierdzewnej. Właściwości tego metalu sprawiają, że doskonale nadaje się do produkcji urządzeń, które mają służyć przez wiele lat, również w wyjątkowo trudnych warunkach. Aby zagwarantować, że nasze produkty stalowe będą naprawdę trwałe, zadbaliśmy również o ich konstrukcję i sposób mocowania do ścian. Prawidłowo zainstalowany dyspenser ręczników papierowych pozostaje nieruchomo nawet wtedy, gdy użyje się wobec niego bardzo dużej siły. 

Ergonomiczny kształt dyspensera

Zadbaliśmy nie tylko o materiał naszych konstrukcji, ale i kształt. Zwarta budowa odznacza się większą wytrzymałością. Posiadamy także specjalne modele metalowe dedykowane pod czyściwo o maksymalnej średnicy rolki 40 cm.

 

Po drugie: Praktyczne użycie

Proste suszenie rąk ręcznikiem papierowym z dyspensera

Wśród naszych propozycji znajdują się różne typy dozowników papieru. Tym, co je łączy, jest ergonomia oraz łatwość użytkowania. Aby pobrać potrzebną ilość papieru, wystarczy pociągnąć za wystający fragment. Oferujemy dwa rodzaje dyspenserów: 

  • na papierowe ręczniki składane typu ZZ (300, 400, 500, 600 listków), 
  • na rolki (o średnicy od 14 do 22 cm). 

Pierwszy typ dyspensera uzupełniany jest specjalnymi wkładami, w których pojedyncze listki ręczników papierowych są ułożone „na zakładkę” (stąd ich nazwa). Eliminuje to konieczność zrywania ręcznika, co jest szczególnie trudne, gdy mamy mokre dłonie. Wystarczy bowiem lekko pociągnąć, by wyjąć pojedynczy listek i odsłonić fragment następnego. Gwarantuje to komfort i wygodę użytkowania. 

Łatwa kontrola ilości papieru w dyspenserze

W przypadku wielu toalet publicznych zachodzi konieczność częstej wymiany rolki lub wkładu z ręcznikiem. Jeżeli natężenie ruchu w danym miejscu jest wyjątkowo duże, może dochodzić do sytuacji, w których personel nie zdąży uzupełnić dozownika na papier na czas. To z kolei oznacza duży kłopot i dyskomfort dla użytkowników. 

Można temu zapobiegać, stosując np. duże rolki ręczników papierowych oraz odpowiednich do nich dyspenserów. Ilość zużytych jednorazowych ręczników papierowych można też w prosty sposób kontrolować, wybierając modele z transparentnymi okienkami. Dzięki temu można bardzo szybko sprawdzić, czy trzeba uzupełnić papier. Gdy zachodzi konieczność wymiany, wystarczy otworzyć pojemnik na ręczniki papierowe z użyciem kluczyka plastikowego lub metalowego. Jest to także zabezpieczenie przed kradzieżą całych rolek bądź dużej ilości listków. 

 

Po trzecie: Estetyczne wykonanie

Nie tylko praktyczne, ale i ładne dyspensery do ręczników do rąk

Dyspensery na ręczniki papierowe to praktyczny element wyposażenia toalety. Jego rola nie musi się jednak do tego sprowadzać. Każdy sprzęt znajdujący się we wnętrzu ma ogromny wpływ na to, jak dane wnętrze się prezentuje. Dlatego zadbaliśmy również o estetykę naszych produktów. Wśród proponowanych przez nas modeli dyspenserów ręczników papierowych znajdują się zarówno te o bardziej uniwersalnym, jak i oryginalnym designem. Dzięki temu świetnie komponują się z każdą łazienką. 

Część z nich została zaprojektowana w taki sposób, by pasować do bardziej tradycyjnych aranżacji łazienek, pełnych bieli i minimalistycznych wykończeń. W naszej ofercie nie zabrakło jednak również modeli ze stali, stworzonych z myślą o nowoczesnych wnętrzach — w tym również w bardzo modnej estetyce loft. To oznacza jeszcze więcej aranżacyjnych możliwości dla toalet publicznych. Wyposażenie toalety nie musi być nudne!

Dyspensery w różnych, uniwersalnych kolorystykach

Dyspensery FANECO dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych – od klasycznej bieli, przez naturalną, srebrzystą barwę metalu, po różne kombinacje ich oraz transparentnych elementów. Oferujemy także produkty w bardzo modnym, głębokim odcieniu czerni, który doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz. 

W naszym asortymencie znajdują się również inne elementy wyposażenia, które zostały zaprojektowane jako spójne komplety z dyspenserami. Dzięki temu można jeszcze łatwiej stworzyć spójną aranżację łazienki — wystarczy sięgnąć po akcesoria z jednej linii produktowej. To gwarancja doskonałego, bardzo estetycznego efektu. 

 

Po czwarte: Szeroki zakres zastosowań

W asortymencie FANECO znajdują się różnego typu, nowoczesne pojemniki na ręczniki papierowe. Różnorodność wzorów i kolorów, a także dbałość o wysoką jakość wykonania z uwzględnieniem obowiązujących norm sprawia, że nasze produkty doskonale sprawdzają się w ogólnodostępnych toaletach: 

  • w szkołach i przedszkolach, 
  • w obiektach użyteczności publicznej, 
  • w urzędach i instytucjach publicznych, 
  • w restauracjach, barach i klubach, 
  • w biurowcach i miejscach takich jak szeroko pojęte zakłady pracy, 
  • w centrach handlowych (również w toaletach dla personelu), 
  • we wszystkich miejscach użytkowanych przez dużą liczbę osób. 

Planując urządzanie toalet publicznych w różnych miejscach, nie można zapominać o niezbędnym elemencie wyposażenia, jakim jest dyspenser ręczników papierowych. Jest to produkt, dzięki któremu można bez trudu zachować elementarne zasady higieny. Wszystko dlatego, że papier przechowywany jest w zamkniętym pojemniku, do którego nie przedostaje się woda oraz zabrudzenia. Jednocześnie w wielu modelach ręczników papierowych pobieranie go odbywa się całkowicie bezdotykowo.

Dzięki temu nie gromadzą się na nim bakterie i inne drobnoustroje, co czyni proces mycia i osuszania rąk jeszcze bardziej higienicznym. 

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą elementów wyposażenia łazienek FANECO — w tym dyspenserów na jednorazowe ręczniki papierowe. Dbamy o to, by dopasowywać nasz asortyment do potrzeb Klientów. Dzięki temu znajdują się w nim produkty zróżnicowane zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i estetyki. Rozbudowana oferta pozwala dopasować idealne akcesoria zarówno do nowoczesnych i minimalistycznych, jak i klasycznych, niezwykle eleganckich pomieszczeń, na przykład w luksusowych hotelach i restauracjach.

Co więcej, można je bardzo łatwo zainstalować w każdym miejscu w łazience — tak, by spełniały zarówno wymogi Sanepidu, jak i oczekiwania użytkowników. To wszystko sprawia, że w FANECO naprawdę każdy inwestor może znaleźć u nas najlepszy podajnik ręczników papierowych dla swojego obiektu.  

Polecane wpisy

Dozowniki do mydła

Dozowniki do mydła

W ofercie FANECO znajduje się bardzo szerokie spektrum dozowników do mydła i płynów dezynfekcyjnych, zarówno manualnych, automatycznych, jak... Więcej
Pojemnik na papier toaletowy

Pojemnik na papier toaletowy

Pojemniki na papier toaletowy stanowią niezbędny, a zarazem bardzo praktyczny i higieniczny element wyposażenia toalet publicznych. Asortyment... Więcej
Suszarki do rąk

Suszarki do rąk

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu suszarki do rąk FANECO jako niezwykle konkurencyjną alternatywę dla podajników ręczników... Więcej