Sušičky na ruce se vrací do objektů!

 

Jeśli należysz do osób, którym wizyta w łazience na stacji paliw czy w galerii handlowej kojarzy się jedynie z hałasem i wycieraniem w spodnie ociekających wodą dłoni, musisz koniecznie przeczytać ten artykuł! Obalimy w nim negatywne mity przywracając ci wiarę w to, że istnieją na rynku nowoczesne i wydajne suszarki skutecznie spełniające swoją rolę.


W ogólnodostępnych łazienkach najczęściej pojawiają się elektryczne suszarki do rąk, gdyż mają one dużą przewagę nad podajnikami ręczników papierowych. Są wygodniejszym i tańszym rozwiązaniem, a dzięki coraz lepszym parametrom- również najefektywniejszym.

Obsługa toalety nie musi martwić się kilka razy dziennie o poziom uzupełnienia ręczników papierowych w podajnikach. Te kończą się bardzo szybko, bo zamiast jednego listka ludzie często wyciągają kilka sztuk na raz. Ponadto zużyty papier nie zawsze ląduje w koszu na śmieci, co również niszczy estetykę i czystość pomieszczenia. Co więcej- przy podajnikach ręczników papierowych należy również zapewnić odpowiednio dopasowany pojemnik na odpady oraz pamiętać o jego opróżnianiu.


W celu uniknięcia tych wszystkich problemów zarządcy nieruchomości decydują się najczęściej na kupno suszarek elektrycznych do rąk, które po zamontowaniu nie generują już żadnych dodatkowych kosztów, poza niewielkim zużyciem prądu. Jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne i dużo wygodniejsze. Czas jednak przekonać zarówno ich, jak i ciebie, że nie chodzi tylko o wybranie jakiejkolwiek suszarki- chodzi o to, by wybrać skuteczny i niezawodny model, odpowiadający coraz wyższym oczekiwaniom obecnych czasów.


Suszarki kieszeniowe do rąk, nazywane też strumieniowymi, to najbardziej zaawansowane technicznie elementy wyposażenia toalet publicznych, który doskonale do miejsc o wysokim natężeniu ruchu, jak na przykład restauracje, dworce czy galerie handlowe. Ich główną zaletą jest efektywne osuszanie dłoni.

Działanie suszarek kieszeniowych polega na umieszczeniu mokrych rąk w specjalnej „kieszeni”, w której woda błyskawicznie ściągana jest z obu stron dłoni przez silny strumień powietrza (jego prędkość dochodzi nawet do 95 m/s, a w tradycyjnych suszarkach oscyluje wokół 20-30 m/s). Dzięki temu drobnoustroje nie są rozdmuchiwane na wszystkie strony wraz z gorącym powietrzem, co w ogromnym stopniu podnosi poziom higieny i gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.


„Suszarki kieszeniowe szturmem zdobywają rynek, w dużej mierze wypierając te tradycyjne. Śledzimy trend który wskazuje na potencjał sprzedażowy tej części asortymentu. Świadomie podejmowane decyzje zakupowe klientów, powszechnie dostępne informacje o zaawansowaniu oraz przewadze technicznej modeli kieszeniowych skłaniają ich do wyboru niekiedy droższego jednak bardziej efektywnego produktu. Wierzymy, że w najbliższych latach zainteresowanie konsumentów skierowane będzie właśnie w stronę suszarek kieszeniowych” – komentuje Krzysztof Walczak Dyrektor Handlowy Faneco

 

 fot. Suszarka kieszeniowa DYSON Airblade 1600 W Szara   


Przewaga suszarek nad ręcznikami papierowymi

Usuwanie wilgoci z powierzchni skóry trwa około 7- 9 sekund, czyli o 20-30 sekund mniej niż w standardowych suszarkach, co znacząco skraca przebieg czynności, gwarantując przy tym niewielki pobór energii elektrycznej. Niska moc i duża szybkość działania pozwalają nawet kilkukrotnie zmniejszyć zużycie prądu, co w dużym stopniu zmniejsza koszty użytkowania sprzętu. Energooszczędność kieszeniowych suszarek do rąk sprawia, że ich wybór jest proekologicznym i najrozsądniejszym wyborem, jakiego można obecnie dokonać. Mimo wyższej jednorazowej ceny inwestycja zwraca się w naprawdę krótkim czasie, a w dłuższej perspektywie obniżają się diametralnie koszty eksploatacyjne sprzętu. Suszarki kieszeniowe służą bezawaryjnie przez długie lata. Ich niezawodna praca odbywa się całkowicie bezdotykowo, co zapewnia użytkownikom najwyższy poziom czystości i komfortu i higieny. Dodatkowo suszarki kieszeniowe pokryte są powłoką antybakteryjną, która zmniejsza ryzyko namnażania się drobnoustrojów, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwa gwarantowane dzięki filtrom HEPA

Niektóre modele suszarek kieszeniowych wyposażone są w wysokiej klasy filtry HEPA, które z najwyższą skutecznością dbają o czystość wydmuchiwanego powietrza. Tak wysoce zaawansowaną filtracją mogą pochwalić się suszarki z serii Orkan, lub suszarki z systemem airblade od Dysona.

fot. Spodek Katowice / Suszarki do rąk FANECO 1900 W MONSUN Biała

Jak w tym gąszczu informacji wybrać właściwy model?

Na efektywność suszenia suszarek wpływają dwa czynniki:

  • prędkość wydmuchiwanego powietrza
  • temperaturapowietrza

Przy czym większe znaczenie ma ten pierwszy. Większość składowej mocy znamionowej suszarek stanowi element grzewczy. Ograniczając moc przekazywaną na ogrzanie powietrza jesteśmy w stanie zmniejszyć moc znamionową i tym samym pobór prądu co ma bezpośredni wpływ zarówno na względy ekonomiczne jak i ekologiczne. Suszarki kieszeniowe bazują głównie na wysokiej prędkości powietrza. I tak przykładowe modele suszarek kieszeniowych Orkan marki Faneco wydmuchują powietrze z prędkością 80-95m/s tj. 290-340 km/h dla uzmysłowienia sobie jaki jest to podmuch wystarczy wyobrazić sobie jak oddziałuje na naszą dłoń pęd powietrza kiedy wystawimy ją przez szybę auta przy prędkości 90km/k czyli zaledwie 1/3 możliwości suszarki kieszeniowej.

 

Na co warto zwrócić uwagę?

  • prędkość wylotową powietrza
  • czy model posiada wbudowana możliwość wyłączenia elementu grzewczego
  • czy posiadają filtr HEPA

Często w przypadku suszarek do rąk pojawia się argument ich niższego stopnia higieny względem ręczników papierowych. Tymczasem okazuje się, ze stwierdzenie to odchodzi do lamusa za sprawa filtrów HEPA (ang. high efficiency particulate air filter) Wspomniane filtry wykonane są z włókien szklanych, i skutecznie zatrzymują cząsteczki ≥0,01 µm co oznacza że są w stanie zatrzymać większość 99,95% zanieczyszczeń mechanicznych. Dzięki tak wysokiej skuteczności filtracji powietrza są w stanie zatrzymać komórki grzybów, pierwotniaków bakterii oraz większości wirusów. Fakt ten sprawia, ze suszarki kieszeniowe z filtrem HEPA jak wspomniany Orkan marki Faneco może być stosowany w przemyśle farmaceutycznym, laboratoriach, salach, zabiegowych, przemyśle spożywczym, elektronicznym i schronach wojskowych.

 

           

Dowiedz się więcej o produktach Faneco:
Dozowniki bezdotykowe i łokciowe. Wybór dozownika do dezynfekcji rąk
Suszarki i lusterka hotelowe - jakie wybrać?
Pojemnik na ręczniki papierowe - jaki?
Pojemnik na papier toaletowy - jaki?
Styl japoński (japandi) w toaletach publicznych
Sprawdź jak skompletować wyposażenie łazienek hotelowych
Toaleta w restauracji - wymagania, projekt, wyposażenie

Poznaj kompleksowe wyposażenie toalet i łazienek dedykowane dla inwestorów, projektantów, deweloperów:
Wyposażenie łazienek hotelowych i restauracyjnych
Wyposażenie łazienek dla szkół i przedszkoli
Wyposażenie łazienek w budynkach administracyjnych
Wyposażenie łazienek dla architektów i projektantów
Wyposażenie toalet dla firm budowlanych i deweloperów
Wyposażenie łazienek dla niepełnosprawnych

 

Doporučené články

Sušičky na ruce

Sušičky na ruce

Vysoušeče rukou More
Susičky a hotelové zrcadla - jak si vybrat?

Susičky a hotelové zrcadla - jak si vybrat?

Niektóre elementy wyposażenia pokoju hotelowego, do niedawna będące wyznacznikiem luksusu i klasy, obecnie są  podstawą, jakie świadomie... More
Žebříček sušiček na ruce 2022 - jak vybrat tu nejlepší?

Žebříček sušiček na ruce 2022 - jak vybrat tu nejlepší?

Suszarki do rąk są urządzeniami, które pozwalają na osuszenie rąk za pomocą strumienia powietrza, bez konieczności stosowania... More