Toalety na čerpacích stanicích - kdy jsou příjemnou zastávkou na cestě?

 

Toalety na stacjach benzynowych

Badania wykazują, że toalety na stacjach benzynowych w Polsce z biegiem lat stają się coraz bardziej przyjazne dla użytkowników. Właściciele obiektów coraz częściej dbają nie tylko o utrzymanie łazienek w czystości, ale i oto, by WC na stacji paliw było urządzone w sposób ergonomiczny oraz estetyczny.

Poziom higieny w toaletach na stacjach benzynowych to jeden z najważniejszych czynników, o jakie należy zadbać, urządzając tego rodzaju pomieszczenie. Musi być ono regularnie sprzątana i czyszczona - najlepiej przez profesjonalny serwis sprzątający. Utrzymanie łazienki w czystości na co dzień staje się znacznie łatwiejsze, jeśli elementy jej wyposażenia zostały wykonane z dobrej jakości materiałów i są ergonomicznie zamontowane. 

Doskonałym rozwiązaniem dla toalet na stacjach paliwsanitariaty ze stali. Pozwalają łatwo zapewnić niezbędny poziom czystości; jednocześnie są bardzo wytrzymałe, co jest bardzo ważne w przypadku ogólnodostępnych łazienek, z których każdego dnia korzysta wiele osób.

Należy także zadbać o to, by w znajdującej się na stacji paliw toalecie nie zabrakło nigdy materiałów takich jak papier toaletowy, mydło i ręczniki papierowe. Również one powinny być umieszczone w wygodnych podajnikach i dozownikach, najlepiej bezdotykowych.

 

Toaleta dla kierowców

Grupą użytkowników, dla których wyposażenie toalet na stacjach benzynowych jest szczególnie ważne, są zawodowi kierowcy, przemierzający każdego dnia długie trasy. Często to właśnie obecność łazienki decyduje o tym, czy podróżujący wybierze tą, a nie inną stację paliw, nawet jeśli chce przede wszystkim zatankować lub zrobić zakupy.

Co ważne, toaleta dla kierowców powinna być dostępna przez całą dobę. Zdarza się, że niektóre stacje odmawiają dostępu do łazienek w nocy lub udostępniają je jedynie osobom, które dokonały jakiegoś zakupu. Nie jest to jednak dobra praktyka. Toaleta to jeden z elementów, który ma największy wpływ na wrażenia wyniesione z danej stacji, nierzadko decydując o tym, czy zostanie ona odwiedzona przez kierowcę ponownie.

 

Ubikacja na stacji benzynowej

Zgodnie z przepisami, ubikacja na stacji benzynowej musi spełniać takie same wymogi jak inne toalety publiczne:

  •  wysokość pomieszczenia musi wynosić minimum 2,5 metra,
  •  ściany muszą być pokryte materiałem, który będzie odporny na działanie wilgoci oraz łatwy do utrzymania w czystości,
  • w WC na stacji benzynowej kabiny powinny mieć wymiary min. 150x100 cm,
  •  toalety męskie muszą być wyposażone w pisuary oraz minimum jedną kabinę z miską ustępową,
  •  konieczne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji - można zastosować wentylatory wyciągowe lub przewody oraz kratki wentylacyjne,
  •  należy wydzielić osobne toalety dla kobiet oraz mężczyzn,
  •  przynajmniej jedna kabina powinna być przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Z uwagi na to, że tego rodzaju przestrzenie najczęściej sytuowane są w łazienkach lub ich obrębie, warto także wspomnieć o udogodnieniach dla rodziców z dziećmi. Na stacjach paliw o powierzchni użytkowej większej niż 100 m2 powinny znajdować się specjalne, wydzielone pomieszczenia przystosowane do karmienia oraz przewijania dzieci. Muszą być one wyposażone w umywalkę oraz wentylację, ale także akcesoria takie jak przewijaki ścienne składane. Dzięki temu osoby podróżujące z małymi dziećmi mogą w komfortowych warunkach zadbać o ich potrzeby w trasie, co również przekłada się na pozytywne opinie o danej stacji paliw.

Prysznic na stacji benzynowej

Aby łazienka na stacji paliw stała się przyjaznym i atrakcyjnym dla podróżnych miejscem, nie warto ograniczać się jedynie do elementów wyposażenia wymaganych przez prawo. Nie ma obowiązku zapewnienia prysznica na stacji benzynowej. Jednak miejsca, w których się one znajdują, są przez kierowców oceniane znacznie wyżej niż miejsca, w których nie ma możliwości umycia się, a co za tym idzie - częściej odwiedzane. Szczególnie zauważalne jest to w przypadku zawodowych kierowców ciężarówek, którzy wymieniają się informacjami na temat obiektów, w których możliwe jest zadbanie o higienę w trakcie postoju. To oznacza, że prysznic na stacji paliw również może przyczynić się do zwiększenia jej zysków.

Znajdujący się na stacji paliw prysznic to udogodnienie nie tylko dla osób, których praca wiąże się z wieloma dniami spędzanymi za kierownicą. Wśród podróżnych są także niepełnosprawni, którym również warto zapewnić możliwość zadbania o higienę. Dlatego prysznic na stacji powinien być zaprojektowany w taki sposób, by umożliwić bezpieczne i wygodne korzystanie zeń osobom mającym problemy z poruszaniem się. Najważniejsze w tym przypadku jest zapewnienie takich elementów wyposażenia jak poręcze i uchwyty oraz montowane do ściany składane siedzisko.

 

Ładne toalety na stacji benzynowej

Urządzając łazienkę na stacji paliw należy brać pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność i higienę. Nie można jednak zaniedbać kwestii estetyki. Ładna toaleta na stacji zapada użytkownikom w pamięć; oznacza to większe prawdopodobieństwo, że wrócą do danego obiektu w przyszłości, a także że polecą go innym podróżnym. 

Urządzenie łazienki tak, by prezentowała się schludnie i była zgodna z aktualnymi trendami nie jest trudne. Warto kierować się zasadą “mniej znaczy więcej” - wystrój powinien być w miarę możliwości minimalistyczny, bez zbędnych ozdób. Dobrze jest przy tym wybierać akcesoria i sprzęty takie jak armatura łazienkowa, które zwracają uwagę ciekawym wzornictwem. Dzięki temu korzystanie z ogólnodostępnej toalety może stać się naprawdę przyjemnym doświadczeniem.

 

Wygodna toaleta na stacji benzynowej

Komfortowa toaleta na stacji to miejsce, które jest nie tylko ergonomicznie urządzone lub wykończone z użyciem wysokiej jakości materiałów. Aby zapewnić użytkownikom wygodę i poczucie bezpieczeństwo należy przede wszystkim utrzymywać w łazience czystość. Nie jest to trudne zadanie - obecnie na rynku dostępne są liczne rozwiązania, dzięki którym ogólnodostępna toaleta na stacji benzynowej może być naprawdę higienicznym miejscem.

Godnym uwagi elementem wyposażenia są samoczyszczące się deski sedesowe, bezwodne pisuary (brak wody sprawia, że w ich obrębie panują mniej korzystne warunki dla rozwoju drobnoustrojów), suszarki do rąk oraz bezdotykowe dozowniki i podajniki.

Istotne dla komfortu użytkowników jest także zapewnienie nie tylko odpowiedniej ilości kabin i umywalek. Należy też zadbać o proporcjonalną do nich ilość dozowników mydła czy płynu do dezynfekcji, suszarek lub pojemników na ręczniki. Dzięki temu osoby, które skorzystały z toalety nie muszą czekać w kolejce, aby umyć oraz wysuszyć ręce. To z kolei sprawia, że rzadziej dochodzi do sytuacji, w których po myciu strzepują wilgoć bezpośrednio na podłogę lub wycierają dłonie papierem toaletowym (co nie tylko przyczynia się do jego nadmiernego zużycia, ale i często skutkuje zaśmiecaniem łazienki oraz zatykaniem muszli ustępowych).

 

Czytaj także:

Doporučené články

Susičky a hotelové zrcadla - jak si vybrat?

Susičky a hotelové zrcadla - jak si vybrat?

Niektóre elementy wyposażenia pokoju hotelowego, do niedawna będące wyznacznikiem luksusu i klasy, obecnie są  podstawą, jakie świadomie... More
Přebalovací pulty pro nemluvňata

Přebalovací pulty pro nemluvňata

Přebalovací pulty pro nemluvňata More
Toaleta v obchodní galerii - požadované množství, návrhová pravidla a používání

Toaleta v obchodní galerii - požadované množství, návrhová pravidla a používání

Zgodnie z przepisami prawa, galerie i centra handlowe należą do miejsc użyteczności publicznej. To oznacza, że muszą w nich znajdować się... More